Silme Demir

Hadde Grubu

Silme Demir

Silme demir, lama olarak da adlandırılan, düz şekilli ve demir çelik sektörünün en çok üretilen parçası olan üründür. Silme demir, gerçekten de en çok üretilen malzemelerden biridir. Çünkü inanılmaz bir kullanım ağı ile karşımıza çıkar. Son derece kaliteli, sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.Nedir sorusu ile konuya biraz gene detaylı bir şekilde bakacak olursak, ileri teknoloji ile üretilen, nokta kalınlığı ve sağlamlığı ile diğer demir türlerinden ayrılan ve özellikle inşaat sektöründe ana taşıyıcı olarak kullanılan bir malzemedir.Öylesine sağlam, öylesine dayanıklı…

Silme Demir Nerede Kullanılır?

Silme demir adının verildiği bu sağlam parçalar, başta inşaat sektörü olmak üzere sayısız sektörde karşımıza çıkıyor. Çelik konstrüksiyon yapıların baş rolünde yer alan ve çeşitli ölçüler ile ana taşıyıcı olarak tercih edilen silme demirler, aynı zamanda çeşitli araçların ve makinelerin de temel malzemesi olabiliyor. Otomotiv sektöründe, yedek parça üretiminde, tarım araçlarının üretiminde ve de iş makinelerinde de kullanılan silme demir, daha pek çok farklı sektörde tercih edilmektedir. Siz de işinize uygun olacak ölçülerde silme demir sipariş edebilir, işinize kaliteli malzemeler ile değer katabilirsiniz.

Ölçüler

Peki, ölçülerinden bahsedelim mi biraz da? Sıcak haddelenmiş haldeki kalınlığı 10 mm ile 60 mm arasında değişen bir malzemedir silme demir. Diğer taraftan genişliği de 10 mm ile 150 mm arasında değişiklik gösterebilir. boyu ise yine müşteri talebine göre belirlenebilir. 6 metre ile 12 metre arasında standart bir üretim gerçekleştirilse de, istenirse 20 metreye kadar yükseltilebilir boyu. Silme demirin kullanım alanlarına göre bahsettiğimiz tüm bu ölçüler de değişecektir. Merak edenler için nerelerde kullanılır ona da bir göz atalım.